Diyetisyen Erdem YALÇINKAYA

Diyetisyen Erdem YALÇINKAYA 1988 yılında İstanbul Üsküdar da doğdu. İlkokul , ortaokul ve liseyi öğrenimini İstanbul da tamamladı. Ortaokul ve lise döneminde voleybol ( Arçelik klübünde küçük takım 8 yıl ) , Tekwando (kırmızı-siyah kuşak) ve kürek (kano) sporları ile profesyonel olarak uğraştı.

Üniversite eğitimlerinden önce çalışma hayatına girerek kurumsal firma (MİGROS T.A.Ş ) bölüm sorumluluğu yaparak (gıda üretim- hazırlanış-paketleme-soğuk zincir-satışı )HACCP ISO 22000- PAS220-BRC sistemlerini yerinde öğrendi.

Uludağ Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünden mezun oldu.Ardından Lefke Avrupa Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Şeref derecesi ile mezun oldu.

Bursa Çekirge Devlet Hastanesin de Hastalıklarda beslenme kardiyoloji , onkoloji,çocuk lösemi,organ nakli , diyabet hastalıkları ve yoğum bakım ünitesinde görev aldı. Kendini klinik anlamında yetiştirirken aynı zaman diliminde polinikte beslenme anlamında zayıflama – kilo alma, çocuk –ergen, yaşlılıkta beslenme, sporcu beslenmesinde ve kurumsal beslenme anlamında personel beslenmesinde, yatan hasta beslenmesinde görev aldı.

Bursa nın köklü firmalarında Var-el ayakkabı , Tahinlim ve Toprakzade kuruyemiş (paketleme-hazırlanış) ve çeşitli özel okulların kurumsal diyetisyen olarak çalıştı.

Erdem YALÇINKAYA bir Bursa aşığı olarak FORMED Sağlıklı Yaşam Merkezi Nilüfer – Odunluk ta faaliyete geçirerek danışanlarını kabul etmektedir…